Haberler
Anasayfa / Hayatta Genç Kal
Hayatta Genç Kal

Hayatta Genç Kal

Fıtrat Derneği bu sene yepyeni bir projeye imza attı. Derneğimiz Spor Bakanlığı destekli ‘Hayatta Genç Kal’ projesi ile 14-29 yaş aralığındaki gençlere kendilerini geliştirebilecekleri, eğitimlerine katkı sağlayacakları, daha önce imkan veya fırsat bulamadıkları bir çok faaliyeti gerçekleştirebilecekleri bir fırsat sunuyor. Ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz bu programlar için kayıtlarımız eylül ayı sonuna kadar olup kontenjanları sınırlıdır.

Faaliyetlerimiz: 1. DEĞERLER EĞİTİMİ
Bu kapsamda öğrencilere değerler eğitimi olarak; tarihini ve kültürünü tanıma, ideal ailelerdeki gençliğin rolü, erdemli gençliğin görevleri, sağlıklı yaşamda sporun yeri konulu eğitimler verilecektir. Bu eğitim faaliyetleri alanında uzman eğitimciler tarafından gerçekleştirilecektir.

2.SPORTİF FAALİYETLER
Sportif faaliyetler alanında uzman sporcu eğitimciler tarafından gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda yüzme, futbol, basketbol, masa tenisi, karate, tekvando, güreş sporlarının eğitimleri verilecektir.

3.SANAT ATÖLYESİ
Sanat eğitimi alanında uzman eğitimciler tarafından gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda bağlama, gitar, ney, keman, hat, resim dersleri verilecektir.

4.DİL KURSLARI
Gençlerin farklı kültürleri tanıyıp kaynaşmaları amacıyla her lisan bir insandır düşüncesiyle yabancı dil eğitimi verilecektir. Bu program sayesinde öğrenciler İngilizce ve Arapça dil eğitimini alarak azımsanamayacak bir mesafe kat edeceklerdir.

5.AKADEMİK DESTEK PROGRAMI
Bu program sayesinde lise öğrencilerine yönelik matematik, fen, fizik, kimya, geometri, biyoloji, dil ve anlatım, coğrafya gibi dersler verilecektir.
8. sınıf öğrencilerine yönelik olarak da TEOG sınavına yardımcı olacak bir etüt programı olacaktır bu programda matematik, fen bilgisi Türkçe, İngilizce dersleri verilecektir.Böylece eğitimdeki fırsat eşitsizliğinin giderilmesine katkı sağlanacaktır.

Kapanış programı
Projeye katılan gençlerle proje kapanış programı gerçekleştirilecektir. Öğrencilerin kendilerini ifade edecekleri proje başlangıcı ve proje sonu arasındaki hayatlarına yansıyan değişikliklerin değerlendirileceği bir program tertiplenecektir.

Bu proje ile 14-29 yaş arasındaki gençlerin (sosyo ekonomik olarak dezavantajlı durumda olan) ruhen ve bedenen iyi yetişmelerini sağlamak.
Bu yaş grubunda bulunan gençlere karate, tekvando, futbol, basketbol, masa tenisi öğretilerek cesaret, alçak gönüllülük ve kendine güven gibi insani özelliklerinin geliştirilmesini sağlamak.
Spora yönlendirmek ve bunlara sporu sevdirmek, aktif yaşam tarzı kazandırmak.
Belirtilen spor dallarına karşı ilgi ve yeteneği olanlara bu sporları yapabilme imkânı sunmak.

Sanat dalında kültürümüzün vazgeçilmez enstrümanlarından olan bağlama, ney, keman ve gitar, yine kadim bir geçmişe sahip hat, resim eğitimleri vererek sanatı sevdirip yaşam boyu sanatçı ruhunu zinde tutmak, sanatın gerekliliğini anlatarak tarihi, kültürel ve milli değerlerimizi özümsemiş genç sanatçıların ortaya çıkarılmasını sağlamak

Eğitim programı çerçevesinde akademik destek, değerler eğitimi ve dil kurslarıyla gençlerimizin eğitim ve çalışma hayatlarında onlara yardımcı olarak topluma kalifiyeli ve nitelikli bir neslin kazandırılmasına yardımcı olmak

Aldıkları değerler eğitimi ile tarihini bilen kültürünü yaşayan ahlaki değerleri olan fikirce uyanık bireyler yetiştirerek sigara, alkol, uyuşturucu, kumar gibi kötü alışkanlıklardan korumak.

Yapacağımız İstanbul gezileri sayesinde de içinde yaşadığımız şehrin tarihi ve turistik güzelliklerini yerinde görme ve yaşamalarını sağlayarak tarihi ve kültürel zenginliklerimize dair bilinç uyandırmak.

Bilgi için:
Telefon (0212) 476 2646
E-posta fitratder@gmail.com
İnternet Sitesi http://www.fitratder.org/

Adres: 50.Yıl Mah. B Cad. No:22 Kat:3 , 34265 Sultançiftliği, İstanbul, Turkey

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*