Haberler
Anasayfa / Projeler / JÜRİ (2. FITRAT KISA FİLM YARIŞMASI)

JÜRİ (2. FITRAT KISA FİLM YARIŞMASI)

Ali Nuri Türkoğlu

İstanbul doğumlu. 1992 yılından itibaren önce Salih Kalyon Tiyatrosu, Tevfik Gelenbe Tiyatrosu’nda çalıştı. Televizyon kariyeri Süper Baba, Hemşerim, Çifte Bela, Koçum Benim, Aşkolsun, Haziran Gecesi, Vazgeç Gönlüm gibi dizilerle devam ederken kısa süreli aralar verse de tiyatroyu da ihmal etmedi. Aynı dönemlerde Fenerbahçe FM, Yapı Radyo ve Veys FM’de gece programları yaptı. Çeşitli reklam filmlerinde oynadı. 2011’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kültür A.Ş.’nin bir yapımı olarak 100 oyun projeleri kapsamında sahnelenen Necip Fazıl Kısakürek’in Bir Adam Yaratmak eserinde Mansur karakterini canlandırdı. 2012’den 2016’ya kadar Eskitilmiş Kılıç adlı Abdülhamit Han’ın biyografisi niteliğindeki ama özellikle hal edilişini mevzu edinen bir oyunda başrolde oynadı. 2011’de rol aldığı Kerem Keskin’in kısa filmi Gerçek Bir Hikayeden Uyarlanmıştır’daki performansıyla yurtiçi ve yurtdışı festivallerden En İyi Erkek Oyuncu ödülleri aldı. 2010-2011 yıllarında TRT Çocuk’ta yayınlanan Köstebekgiller dizisinde ekrana geldi. 2016’da dizinin sinema versiyonu olan Köstebekgiller 2 Gölgenin İntikamı ile minik izleyenlerinin karşısına çıktı. Yine 2016’da TRT TV Filmleri kapsamında çekilen Suda Balık filminde rol aldı. TRT’de ekrana gelen Osmanlı Sarayları isimli belgeselin sunuculuğunu üstlendi. Halen Payitaht Abdülhamid’de Emanuel Karaso karakterini canlandırıyor.

BAHADIR YENİŞEHİRLİOĞLU

1962 Akhisar doğumlu olan Bahadır Yenişehirlioğlu Evli ve 2 çocuk babasıdır. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Çin, Fransa, İspanya, İsviçre, İtalya, Almanya, İngiltere, Bosna Hersek, Karadağ, Hırvatistan, Fas, Tunus, Mısır, İran, Pakistan, İsrail, Suudi Arabistan, Ürdün, Suriye, Dubai, Bahreyn gibi ülkelerde halklar ve toplumlar üzerinde araştırmalarda bulunmuştur. Beyaz Usta Siyah Çırak – Son Hasat – Aşk Cephesi – Aşk Çölü – Kanaviçe – Kerime – Kara Güneş romanlarının yazarıdır. Roman yazarlığının dışında televizyon dizilerinde (7 Güzel Adam – Sevda Kuşun Kanadında – Payitaht Abdulhamit) Aktörlük de yapan Yenişehirlioğlu yurt içi ve yurt dışı konferanslarının yanında Diriliş Postası gazetesi ve Cins Dergisinde köşe yazarlığına da devam etmektedir.

Gülcan Tezcan

1991 yılı Pertevniyal Lisesi mezunu. 1993 yılında Kültüre Sanata Edebiyata Cemre dergisiyle meslek hayatına başladı. Kültür Dünyası, Eğitim Bilim, Sarmaşık Kültür, Kafdağı gibi dergilerde yazdı. 1995-2001 yılları arasında Yeni Şafak Gazetesi’nde muhabirlik ve kültür sanat sayfasında editörlük yaptı. TÜRSAK’ta sinema seminerlerine katıldı. Semerkant Aile ve Gerçek Hayat dergisinde dosya haber ve röportajlara imza attı. Film Arası dergisinin kurucu ekibinde yer aldı ve kapak röportajları yaptı. İstanbul 2010 Kültür Başkenti kapsamında çekilen Aziz İstanbul belgeselinin senaryosunu kaleme aldı. “Gazilerin Dilinden Çanakkale” ve “Ruşen Eşref, Atatürk ve Çanakkale” adlı iki kitabı yayınlandı. Okçular Tepesi kitabının editör ekibinde yer aldı. Star gazetesinde kültür sanat muhabirliği ve kitap eki editörlüğü yaptı. Halen serbest gazetecilik ve editörlüğe devam etmektedir.

Yeşim Tonbaz Güler

1984 Sivas doğumlu Yeşim Tonbaz Güler, İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Çeşitli sinema yayın organlarında editörlük ve yöneticilik yaptı. Elma Dersem Çık (2010) kısa filminde yardımcı yönetmen, Obsesyon (2011), Duvar (2012) ve Salıncak (2015) kısa filmlerinde sanat yönetmeni görevini aldı. 2015’te TRT için ‘Erken Şubat/Geç Haziran’ ve ‘Potadaki Özgürlük’ belgesellerinin senaryosunu yazıp yönetti. Son olarak çektiği mültecilik konulu kısa filmi ‘Askıda’, Avrupa Birliği Delegasyonu’nun düzenlediği kısa film yarışmasında 3.lük derecesi aldı. Evli ve 1 çocuk annesi olan Tonbaz, çeşitli mecralarda sinema yazıları yazmaya ve film çalışmaları yürütmeye devam ediyor.

Abdurrahman Badeci

989 Urfa, Siverek doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimini Siverek’te, Yükseköğrenimini Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamladı. Sinema yazıları, şiir, öykü ve makaleleri, muhtelif dergilerde yayımlandı. Çeşitli reklam, belgesel metinleri ve senaryo lar yazdı. 2012 yılından bu yana Ayine Edebiyat ve Sinema Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmenliğini, 2014 itibariyle de Melamet Dergisi’ndeki vazifesini sürdürüyor. Film ve belgesel senaryo yazarlığının yanısıra yönetmen. İstanbul’da yaşıyor. 2016 yılında Enver Gülşen ile birlikte İnsan Yayınları bünyesinde İnsanArt Yayınları’nı kurdu. Şiir ve sinema ile ilişkisini diri tutmaya uğraşarak, İnsan Yayınları’nda editörlük ve çevirmenlik vazifelerini sürdürüyor.

Hakkında fitratderadmin

youdomaincom977@gmail.com'

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*