Haberler
Anasayfa / Komisyonlar

Komisyonlar

2. FITRAT KISA FİLM YARIŞMASI KAPSAMINDA SİNEMA SÖYLEŞİLERİ DEVAM EDİYOR.

2018-02-22-PHOTO-00000012

Derneğimizin Sultangazi ilçesinde okuyan liseli öğrenciler arasında düzenlediği Kısa Film Yarışmasının ikincisi bu yıl “KUDÜS” üst başlığı ile düzenleniyor. Bu kapsamda öğrencilere senaryo yazmak, film izlemek, film yönetmek üzerine okullarda seminerler yapılmaktadır. <> Oyuncu Ali Nuri Türkoğlu Bahattin Yıldız Anadolu Lisesi’nde, <> Sinema Oyuncusu Mehmet Emin Kadıhan Mehmet Akif Ersoy Anadolu İHL ve Atatürk Anadolu Lisesi’nde, <> Sinema Yazarı Gülcan ... Devamını Oku »

KISA FİLM SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR.

_DSC0092

Derneğimizin Sultangazi ilçesinde okuyan liseli öğrenciler arasında düzenlediği Kısa Film Yarışmasının ikincisi bu yıl “KUDÜS” üst başlığı ile düzenleniyor. Bu kapsamda öğrencilere senaryo yazmak, film izlemek, film yönetmek üzerine yapılan seminerlerin ikincisi Abdurrahman Badeci ile RTE Kız İHL. ve Hacı Ayşe Ateş Anadolu Lisesi’nde ‘Neden Film’ konusu ile düzenlendi. Devamını Oku »

ÇALIŞAN GENÇLİK SOHBETLERİ DEVAM EDİYOR.

_DSC0059

Fıtrat-Der Çalışan Gençlik Sohbetleri her hafta Cumartesi günü Dernek Merkezinde devam ediyor. Bu hafta Vatani görevini yapmak üzere askere gidecek olan gençlerimiz için uğurlama programı düzenlendi. Program, yapılan hasbihal sonrası ezgi, ilahi ve şiirlerin okunması ile devam etti. Devamını Oku »

FITRAT GENÇLİK KULÜBÜ 2. MUHABBETEYN KAMPINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

IMG_0890

  Fıtrat-Der Ortaöğretim Kız Komisyonu Dernek Merkezinde iki günlük yatılı kamp düzenledi. 30 öğrencinin katıldığı 2.MUHABBETEYN Kampında Öncü Şahsiyetler Kitabı okuma yarışması yapıldı. Ayrıca her öğrenci kendilerine kamp içerisinde verilen Adab-ı Muaşeret konularını, Derneğin kütüphanesindeki kaynaklardan çalışarak 4’er dakikalık zaman diliminde sunum yaptılar. Kamp İçerisinde ezgi ve türküler söylenerek ödüllü oyunlar ve yarışmalar yapıldı. Devamını Oku »