Haberler
Anasayfa / Komisyonlar

Komisyonlar

OKULDA KARAKTER EĞİTİMİ VELİ TOPLANTISI YAPILDI.

_DSC0112

Okulda Karakter Eğitimi dönem sonu veli toplantısı yaklaşık olarak 110 velinin katılımı ile Fıtrat Derneği’nde yapıldı. Toplantı OKE’de eğitim veren öğretmenlerimizin kendini tanıtması ve öğrencileri hakkında yaptıkları kısa görüşme ile başlayarak, Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Sıddık Karaduman‘ın Vizyon, Misyon ve İslami çalışmaların önemine dair yaptığı konuşma ile devam etti. Veli Toplantısı OKE Genel Sorumlularımızdan Gurbet Hanım’ın yaptığı Fıtrat Derneği genel ... Devamını Oku »

“BİLGİDEN BİLİNCE KUDÜS” TEMALI FOTOĞRAF SERGİSİ YAPILDI.

IMG_1450

Bilgiden Bilince Kudüs Sergisi Türkiye Geneli  Anadolu Öğrenci Birliği’nin başlatmış olduğu “Bilgiden Bilince Kudüs” sergisi Fıtrat Derneği  organizesi ile Orhangazi ilkokulunda açıldı. Açılış 4 Ocak Perşembe günü Orhangazi ilkokulunda yapıldı. Açılışa Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkanı Mesut Çaça, Genç Hareket Genel Başkanı Murat Özaydın, Fıtrat-Der Yönetim Kurulu Başkanı ve Ortaöğretim İstanbul Komisyonu Başkanı Sıddık Karaduman, Hacı Ayşe Ateş Anadolu Lisesi ... Devamını Oku »

İSTANBUL’U GEZİYORUZ!

IMG_9615

Fıtrat-der Ortaöğretim öğrencileri ve OKE eğitimcilerine yönelik olarak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Fıtrat Derneği ortaklaşa İstanbul gezisi düzenledi. 70 kişinin katıldığı gezide önce 1453 Panoroma müzesi, ardından Yerebatan Sarnıcı ve Miniatürk gezildi. Devamını Oku »

FITRATIM ÇOCUK KULÜBÜ EĞLENEREK ÖĞRENDİ.

_DSC0108

FITRATIM ÇOCUK KULÜBÜ EĞLENEREK ÖĞRENDİ. Fıtrat-Der bünyesinde eğitimlerine devam eden Fıtratım Çocuk Kulubü öğrencileri her ay bir gezi etkinliği yapıyor. Aralık ayı etkinliği olarak öğrencilerimiz velileri ve sorumlu öğretmenleri ile birlikte Üsküdar Uçurtma Müzesini ziyaret etti. Müzede uçurtmanın tarihi ile ilgili bilgileri aldıktan sonra, Dünya üzerindeki farklı uçurtma örneklerini inceleyerek kendi uçurtmalarını yaptılar. Devamını Oku »

2. HAFIZLIK SINIFI EĞİTİMLERİNE BAŞLADI

IMG_1595

2. HAFIZLIK SINIFI EĞİTİMLERİNE BAŞLADI! Fıtrat Gençlik Kulübü bünyesinde iki yıldır devam eden Hafızlık Sınıfı Projesine bir yenisi daha eklendi. İki yıl önce başlayan sınıfımız 11 öğrencisi ile eğitimlerine devam ederken yeni açılan hafızlık sınıfı da 11 öğrencisi ile eğitimlerine Fıtrat Derneği’nde başladı. Hafızlık çalışmalarının yanında sosyal ve kültürel aktivitelere katılan öğrencilerimizin derslerine yardımcı olarak akademik destek eğitimi de verilmektedir. ... Devamını Oku »

İLK ÖĞRETMEN..

_DSC0084

İlk Öğretmen.. Fıtratım Çocuk Kulübü öğrencileri, dünya ve ahiret hayatlarını şekillendirmede büyük rol sahibi olacak ilk öğretmenlerinin gününü kutladı.  Bu vesile ile hayatımızı doğru yönde şekillendirmede bizlere yardımcı olan, bizlere bilmediklerimizi öğreten, bildiklerimizi ise daha iyi anlamamıza vesile olan ve bütün zorluklara göğüs gererek bizleri yetiştiren öğretmenlerimizi saygıyla ve minnetle yad ediyoruz. Kendilerini çok sevdiğimizi ve onları asla unutmayacağımızı dile ... Devamını Oku »