Haberler
Anasayfa / Manşet

Manşet

OKE VE FITRATIM ÇOCUK KULÜBÜ YIL SONU BİTİRME PROGRAMI YAPILDI

Okulda Karakter Eğitimi ve Fıtratım Çocuk Kulübü yıl sonu bitirme programı büyük bir coşkuyla yapıldı. Yoğun katılımın olduğu ve öğrencilerin birbirinden etkileyici performanslarını sergiledikleri programda duygu dolu anlar yaşandı. Okulda Karakter Eğitimi öğrencilerinin Sertifika ve Fıtratım Çocuk Kulübü öğrencilerinin karne töreni ile program sona erdi. Devamını Oku »

2.FITRAT KISA FİLM YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI.

 2. Fıtrat Kısa Film Yarışması’nın sonuçları belli oldu. Dereceye giren eserlerin sahiplerine ödülleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle verildi. Törende konuşan Fıtrat Derneği Başkanı S ıddık Karaduman,  toplamda 16 Lisede 19 filmin katılımıyla gerçekleştirilen 2. Fıtrat Kısa Film Yarışmasının birçok güzelliklere sahne olduğunu ifade etti. Karaduman; ‘Dereceye giren film sahiplerini kanayan ortak yaramız olan Kudüs’e götüreceğiz. ... Devamını Oku »

FITRATIM ÇOCUK KULÜBÜ KUR’AN OKUYOR

4-6 yaş okul öncesi ve kreş eğitimi veren Fıtratım Çocuk Kulübü öğrencileri Kur’an Okuma programı düzenledi. Ailelerinin yoğun katılım gösterdiği program, öğrencilerin Salavatlar okuyarak salona girmeleri ile başladı. Kuran’a geçen öğrencilere taçları giydirilirken, Hatim yapan öğrenciler belge ile ödüllendirildi. Her öğrenci Kur’an okuduktan sonra program için hazırlanmış olan pasta kesildi. Devamını Oku »

FITRAT-DER ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ŞEHADET PROGRAMI DÜZENLEDİ

FITRAT-DER ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ŞEHADET PROGRAMI DÜZENLEDİ. “Şehadet cinsiyet değil şahsiyet melesidir!” üst başlığı ile hazırlanan program bayanlara yönelik olarak dernek merkezinde yapıldı. Hafızlık hazırlık sınıfımızın Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Fıtrat-der kadın komisyonu başkanı Handan Kırtay’ın selamlama konuşması ile devam etti. Yine bu bağlamda Kadın Komisyonu üyelerimizden Hacer Selçuk, Şehadet ve Hz. Meryem içerikli sunumunu gerçekleştirdi. Ezgiler, şiirler ve ... Devamını Oku »

İSTANBUL BÖLGE TEŞKİLATI HİZMETİÇİ EĞİTİMİ YAPILDI.

İstanbul Bölge Teşkilatı Hizmet İçi Eğitimi, Anadolu Platformu Teşkilatlanma Başkanı Gazi Kılıçparlar ve İstanbul Bölge Teşkilat Başkanı Sıddık Karaduman’ın katılımı ile Fıtrat Derneği ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Hizmet İçi Eğitime Anadolu Platformu üyesi derneklerden Beka-der, Erdemli Nesiller Derneği, Esenler Akdav, Genç Ufuklar Derneği, İslami Dayanışma Derneği, Umut Işığı Derneği üyeleri katılım gösterdi. Devamını Oku »