Haberler
Anasayfa / Projeler

Projeler

2.FITRAT KISA FİLM YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI.

 2. Fıtrat Kısa Film Yarışması’nın sonuçları belli oldu. Dereceye giren eserlerin sahiplerine ödülleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle verildi. Törende konuşan Fıtrat Derneği Başkanı S ıddık Karaduman,  toplamda 16 Lisede 19 filmin katılımıyla gerçekleştirilen 2. Fıtrat Kısa Film Yarışmasının birçok güzelliklere sahne olduğunu ifade etti. Karaduman; ‘Dereceye giren film sahiplerini kanayan ortak yaramız olan Kudüs’e götüreceğiz. ... Devamını Oku »

FITRATIM ÇOCUK KULÜBÜ KUR’AN OKUYOR

4-6 yaş okul öncesi ve kreş eğitimi veren Fıtratım Çocuk Kulübü öğrencileri Kur’an Okuma programı düzenledi. Ailelerinin yoğun katılım gösterdiği program, öğrencilerin Salavatlar okuyarak salona girmeleri ile başladı. Kuran’a geçen öğrencilere taçları giydirilirken, Hatim yapan öğrenciler belge ile ödüllendirildi. Her öğrenci Kur’an okuduktan sonra program için hazırlanmış olan pasta kesildi. Devamını Oku »

KISA FİLM SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR.

Derneğimizin Sultangazi ilçesinde okuyan liseli öğrenciler arasında düzenlediği Kısa Film Yarışmasının ikincisi bu yıl “KUDÜS” üst başlığı ile düzenleniyor. Bu kapsamda öğrencilere senaryo yazmak, film izlemek, film yönetmek üzerine yapılan seminerlerin ikincisi Abdurrahman Badeci ile RTE Kız İHL. ve Hacı Ayşe Ateş Anadolu Lisesi’nde ‘Neden Film’ konusu ile düzenlendi. Devamını Oku »

ÇALIŞAN GENÇLİK SOHBETLERİ DEVAM EDİYOR.

Fıtrat-Der Çalışan Gençlik Sohbetleri her hafta Cumartesi günü Dernek Merkezinde devam ediyor. Bu hafta Vatani görevini yapmak üzere askere gidecek olan gençlerimiz için uğurlama programı düzenlendi. Program, yapılan hasbihal sonrası ezgi, ilahi ve şiirlerin okunması ile devam etti. Devamını Oku »