Haberler
Anasayfa / Yazılar

Yazılar

OKULDA KARAKTER EĞİTİMİ (OKE) VE FITRATIM ÇOCUK KULÜBÜ’NÜN ORTAK BİTİRME PROGRAMI YAPILDI!

Okulda Karakter Eğitimi (OKE) ve Fıtratım Çocuk Kulübü ortaklaşa bitirme programı düzenledi. Recep Tayyip Erdoğan Kız İmam Hatip Lisesi’nin konferans salonunda yapılan programa OKE ve Fıtratım Çocuk Kulübü öğrencileri, velileri ve sorumluları katıldı.Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program OKE sorumlusu Merve Çetinbakış’ın günün anlam ve önemine değinen konuşması ile devam etti. Fıtrat-der başkanı Sıddık Karaduman, Orhangazi ilkokulu müdürü Mustafa Kızılay ... Devamını Oku »

‘”Darbeyle Yapamadıklarını Terör Eylemleriyle Yapmaya Çalışıyorlar!”

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, 15 Temmuz darbe girişiminin ve terör eylemlerinin damga vurduğu 2016 yılına ait değerlendirmelerde bulundu.3.01.2017 13:47 Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, 2016 yılına ait önemli değerlendirmeler yaptı. 2016 yılında Türkiye’nin karşılaştığı en önemli saldırının 15 Temmuz darbe girişimi olduğunun altını çizen Aldemir, “Bu girişimle istediler ki milletin seçtiği insanlar demir parmaklıklar ardına konulsun, Türkiye iç savaşa ... Devamını Oku »

İSRAF TOPLUMU

18 saate yakın oruç tuttuğumuz şu Ramazan günlerinde bir anımı paylaşmak isterim. Bir Gaziantep ziyaretimizde Suriyeli bir doktor dostumuzun anlattığı şu olay zihnimden hiç çıkmıyor… “Efendim, Suriye’de oturduğum kasabaya uçak ve füzelerle despot rejim güçlerinin saldırısı olmuştu. Bir anda kasabamız yerle bir oldu… Doktor olmam hasebiyle hemen enkazlar arasında yaralılara ilk yardım için harekete geçtim. Büyük hasar görmüş bir eve ... Devamını Oku »

Organik Ülkücüler, Kürtçüler, Solcular, Atatürkçüler: Milletin Nöbetine!

Türkiye’de temel belirleyici olan, devlet ile Batı bloğu arasında oynanan oyundur. Diğer sosyal ve siyasi olaylar, teferruat. Alt çelişki ve çatışmaların tamamını, objektif olarak bu esas var eder. Batı bloğunun nihai içgüdüsü; I. Dünya Savaşı sonrası, yaralı iken işini tam bitirmediği, bu nedenle elinden kaçırdığı, Doğu-Batı ekseni arasında en stratejik geçiş coğrafyası olan, Avrasya kuramı potansiyeline sahip tek ülke olan ... Devamını Oku »

AH VEFA NEREDESİN ?

Vefasızlık insanın insana oynadığı oyundan başka bir şey değil. Hatırlayamadım, aklımdan kaçmış, unutuvermişim. Diyebilirsin. Biliyor musun? Unutmak yoktur, önemsememek vardır. Ey vefasızlık biliyor musun seni kimse kirletmedi kendini kirlettiğin kadar. Ve kirletmek istemedim seni seninle. Onun için de kaçabildiğin kadar kaç, saklanabildiğin kadar saklan. Sonra da şöyle bir dur, içten içe bir iç çek! Kaçamayacağını, saklanamayacağını kendine söyle. Ve hep ... Devamını Oku »

KAOSTAN VAROLUŞA

“O gün kişi, kardeşinden, anasından, babasından, eşinden ve oğullarından kaçar. O gün, onlardan her birinin, kendisine yetecek derdi vardır.” Abese sûresi (80), 34–37 Bugün kara bulutlar göğü kaplamış, etrafa karamsarlık ve karanlık çökmüş, yüreğim buruk, içimi acıtan bir şeylerin hissi sarıyor bedenimi. İnsanlar anlamını bilemedikleri bir koşuşturmada, kim nereye niçin gidiyor bilemiyoruz, bildiğimiz bir şey var o da herkesin kendisine ... Devamını Oku »

HİZMET İÇİ EĞİTİM FITRAT’TA YAPILDI

Anadolu Platformu 1. Bölge İstanbul Hizmet İçi Eğitim programının üçüncüsü Fıtrat Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya Sultangazi, Eyüp, Başakşehir ve Arnavutköy bölgeleri katıldı. Program kahvaltının ardından, bölge ve dernek temsilcilerinin çalışmalarını tanıtmasıyla başladı. Sırasıyla Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu başkanı Ramazan Kayan, Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu üyesi Davut Güler, Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu üyesi Mehmet Duman, Anadolu Platformu ... Devamını Oku »

FITRAT GENÇLİK KULÜBÜ KAMP YAPTI

Fıtrat Gençlik Kulübü | O’nlar Rabblerine iman etmiş gençlerdi.”(Kehf-13) Fıtrat Gençlik Kulübü erkek komisyonu derneğimizde bir gecelik kamp düzenledi. Kampa Mekke’nin Fethi programı da dahil edildi. Gençlerin güzel vakit geçirdiği, kaynaşma ve eğlenme ortamlarının olduğu, bir kamp oldu. Devamını Oku »

MEKKE’NİN FETHİ

Mekke’nin Fethi | Şehirlerin anası olan Mekke’nin Fethi’nde, Fıtrat Gençlik Kulübü derneğimiz konferans salonunda erkeklerin katıldığı bir program gerçekleştirdi. Program öğrencilerin Kur’an-ı Kerim ve meal okumalarıyla başladı. Programda Mustafa Kutlubay Mekke’nin Fethi başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi. Kutlubay: Feth’in yüreklere olması gerektiğine, insanları keşfetmeye, yüreklere dokunmaya özen gösterilmesi gerektiğine değindi. Daha sonra Gençlik sorumluları tarafından hazırlanıp sunulan ezgi,şiir okumaları ve sinevizyon gösterimiyle ... Devamını Oku »